Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pravidla

 

1.

Tachovská amatérská squashová liga (dále jen TASL) je otevřena pro všechny amatérské hráče squashe z okresu Tachov, jak pro úplné začátečníky tak pro mírně pokročilé.

 

 

2.

Liga bude zahájena v lednu 2010 a ukončena v prosinci v tomtéž roce.

 

3.

Hráči jsou nasazováni do tabulek po pěti hráčích a to dle výsledků v předcházejícím roce.

 

4.

Hráč, který se přihlásí nově, nebo během roku bude zařazen do poslední skupiny.

 

5.

TASL se hraje na šest kol. Čas na odehrání jednoho kola je 1,5 kalendářního měsíce a na prázdninové kolo 2,5 kalendářního měsíce. Součástí TASLu jsou dva turnaje. Do celkového hodnocení TASLu se každému započítá pouze jeden bodový zisk z turnaje a to vždy ten lepší. 

 

6.

Během jednoho kola odehrají hráči čtyři zápasy ve skupině (každý s každým).

 

7.

Tyto zápasy musí být vždy odehrány do stanoveného data.

 

8.

Na termínech zápasů se domlouvají hráči samostatně. Zápas může být odehrán na libovolném kurtu. V případě neshody o místě hry se hraje v Tachově.

 

9.

Hraje se na čtyři vítězné sady do 11 bodů bez ztrát, ženy mají v každém setu náskok 5 bodů, hraje se s míčkem s dvěma žlutými tečkami dle pravidel ČASQ.

 

10.

Hráči si zápas rozhodují sami, popřípadě se dohodnou na rozhodčím, kterého si sami zajistí.

 

11.

Výsledek zápasu hráči zaznamenají a odešlou mailem na adresu miloslav.vesely@atlas.cz  nebo zašlou formulářem na stránkách www.tasl.estranky.cz

 

12.

O výsledcích jednotlivých kol rozhoduje součet nasbíraných bodů v daném kole.

 

13.

Na konci každého kola první dva hráči s nejvyšším bodovým ziskem ve skupině postupují o skupinu výš a poslední dva hráči s nejnižším bodovým ziskem ve skupině sestupují o skupinu níž.

 

 

14.

Nové složení skupin bude na webových stránkách a oznámeno na mailové adresy hráčů vždy nejpozději do pěti dnů po ukončení kola.

 

15.

Mistrem TASL pro daný ročník se stává hráč s nejvyšším součtem získaných bodů ze všech vypsaných ligových kol  a nejvyššího bodového zisku z turnaje v soutěžním roce. Při shodě bodů rozhodují: 1) vzájemné zápasy, 2) počet výher, 3) poměr setů.

 

16.

Hráči hrají na vlastní nebezpečí. Organizátor nepřebírá odpovědnost za případné škody a ublížení na zdraví.

 

17.

Startovné 250,- Kč.

 

 

Bodové ohodnocení turnajů:
1. místo/50 bodů,  2/40,  3/30,  4/25,  5/20,  6/15 a všichni ostatní 10 bodů
 
Bodové ohodnocení jednotlivých zápasů:
4 : 0 = vítěz 9 bodů, poražený 1 bod 
4 : 1 = vítěz 8 bodů, poražený 2 body
4 : 2 = vítěz 7 bodů, poražený 3 body
4 : 3 = vítěz 6 bodů, poražený 4 body
Odmítne-li některý z hráčů nastoupit, prohrává kontumačně a nezíská žádný bod, pokud ani jeden z hráčů neprojeví zájem sehrát utkání, zápas se oboustranně kontumuje a žádný z hráčů nezískává žádný bod.

Na začátku každého kola jsou přidělovány hráčům preferenční body. Hráči v poslední skupině neobdrží žádný bod. V druhé skupině od konce bude každému hráči připsáno 18 bodů. V třetí skupině od konce 36 a tak dále dle počtu skupin.